Çilingoz

Çilingoz Tabiat Parkı

Çilingoz Tabiat Parkı

Çilingoz Tabiat Parkı, İstanbul’da doğa ile iç içe vakit geçirilebilecek aynı zamanda plajda güneşlenip, denize girilebilecek sayılı alanlardan biridir. Gayet temiz bir kumsalı ve şezlongları ile konforlu bir plaj alanı bulunur. Plajın hemen arkasında ise yeşil bir orman başlar. Hem denize girmek hem de ağaçlarında altından serinlemek, yürüyüş yapmak için ideal bir tabiat parkıdır. Çilingoz Tabiat Parkı, 17.75 hektarlık bir alanı kapsalar ve bu alanda sadece doğal güzellikler değil eşitli tesis bölümleri de yer alır. Bir öğlen yemeği yemek, günü birlik vakit geçirmek veya konaklamak için gidilebilecek bir tabiat parkıdır.

Çilingoz Tabiat Parkı Nerede?

Çilingoz Tabiat Parkı’nın bulunduğu yer, İstanbul ilinin Çatalca ilçesidir. İstanbul’un Kuzey Batısında yer alan Çatalca ilçesine bağlı olan Binkılıç beldesindeki Karadeniz sahilinde yer alan Çilingoz Tabiat Parkı, 17.75 hektarlık bir alandır. Çilingoz Tabiat Parkı’nın tam adresi ise Çatalca/İstanbul, Atatürk Mahallesi, No:34540 olarak bilinir.

Çilingoz’a toplu taşıma ile gitmek için Yenibosna üzerinden Binkılıç otobüslerine binmek veya özel araçla Çatalca ilçesinden 62 km’lik kara yolculuğunu Binkılıç’a yapmak gerekir.

Çilingoz Tabiat Parkı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Çilingoz Tabiat Parkı giriş fiyatı, kişi başına 17 TL olarak belirlenmiştir. 2020 senesinde zam yapılan giriş ücreti hem yetişkinler hem de öğrenciler için 17 TL’dir. Eğer bisiklet ile birlikte bir giriş yapılacak ise ücret 17 TL olarak aynı kalır. Çilingoz Tabiat Parkı içine ATV veya motosiklet ile giriş yapılıyorsa 25 TL ödeme yapılması gerekir.

Otomobil ile girişlerde 33 TL ödeme alınırken, minibüs girişleri için ücret 81 TL olarak belirlenmiştir. Eğer bir gurup gezisi yapılıyor ve büyük otobüsle alana girilmesi gerekiyor ise giriş ücreti 250 TL olarak alınır.

Çilingoz Tabiat Parkı Konaklama Var Mı?

Çilingoz Tabiat Parkı konaklama seçeneği kiralık çadır ve pansiyon odası şeklinde sunulur. Diğer yandan bu alanda çadır, oda kiralamak istemeyen ve kendi çadırını getirecek olanlar ise kamp yerinden alan kiralayabilirler. Odalara ise kahvaltı servisi verilir. Çilingoz Tabiat Parkı içinde konaklamak için bu seçenekler bulunurken alana her gün yeniden giriş tercih ediliyorsa çevrede yer alan otellerde de kalak mümkündür. Tabiat Parkı içerisinde plaj, şezlonglu plaj, kiralık çadır, restoran, kafe, market, okey salonu, kiralık pansiyon gibi pek çok alan bulunur.

Çilingoz Tabiat Parkı Kamp Yapılır Mı?

Çilingoz Tabiat Parkı’nda kamp yapmak mümkündür. Tabiat parkında kiralık çadırlar bulunur. Bu çadırlar oldukça geniş ebatlı ve bir evi andıran modeldedirler. Ancak gelen gurup kendi çadırını getirmiş ise gayet gölgelik olan ağaçlar altındaki ve denizi gören kamp alanından sadece yer kiralayabilir.

Çilingoz Tabiat Parkı Kahvaltı Var Mı?

Çilingoz Tabiat Parkı’nda kahvaltı yapmak mümkündür. Park içinde yer alan pansiyonda oda tutulmuş ise sabah kahvaltısı oda servisi hizmeti kapsamında yapılır. Diğer yandan tabiat parkı içinde yer alan kafe ve restoranda da tercih edilen kahvaltı ücretli şekilde yapılır. Burada kamp yapanlar kahvaltı için dışarı çıkmak zorunda kalmazlar. Klasik serviste menülerde, yumurta, ekmek, çay, domates, salatalık, tereyağı, peynir gibi besinleri içeren bir kahvaltı tabağı sunulur.

Çilingoz Tabiat Parkı Telefon Numarası Nedir?

Çilingoz Tabiat Parkı telefon hattı, 0534 68 30 60 olarak bilinir. Bu telefon üzerinden Çilingoz Tabiat Parkı içinde yer alan pansiyon odalarının ve çadırlarının kiralama ücretleri, imkanları hakkında geniş bir bilgi almak mümkündür. Çilingoz Tabiat Parkı ulaşımından diğer detaylara kadar her soruya yanıt verilir.

Etiketler:
çilingoz,çilingoz kamp,çilingoz tabiat parkı giriş ücreti,çilingoz tabiat parkı nerede
Paylaş:
Benzer Yazılar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir